معرفی پودمان مکالمه عربی

دوره مکالمه زبان عربی از اردیبهشت سال 94 آغاز شده و در حال حاضر ترم سوم این دوره در حال برگزاری است.

تعداد زبان آموزان 12 نفر  است .

محتوای آموزشی این دوره به صورت 2 بخش آموزش مکالمه عمومی و آموزش مکالمه تخصصی تدوین شده است که مطالب بخش عمومی این دوره بر اساس کتاب های سه گانه کانون عالی زبان دانشگاه دمشق (جامعه الدمشق- معهد عالی للغات – قسم تعلیم اللغه العربیه) به ترتیب زیر تنظیم شده است:

·        ترم اول : کتاب مبتدی الادنی فی تعلیم اللغه العربیه لغیر ناطقین بها

·        ترم دوم : کتاب مبتدی الاوسط فی تعلیم اللغه العربیه لغیر ناطقین بها

·        ترم سوم : کتاب مبتدی الاعلی فی تعلیم اللغه العربیه لغیر ناطقین بها

 

به منظور بهره برداری هر چه بیشتر زبان آموزان و کیفیت بالاتر یادگیری، روال تدریس به صورت برگزاری جلسات هفتگی همراه با انجام تمرین های مکالمه ای، نوشتاری، گفتگو، قواعد و مفردات است که مکالمه روزمره و تمرین های خانگی از این دست سبب تثبیت مطالب در ذهن زبان آموز می شود. علاوه بر این سعی بر این است در این کلاس ها مطالبی متناسب با مناسبت های سیاسی، مذهبی و اجتماعی روز نیز تدریس شود.

نوع روش تدریس به گونه ای است که زبان آموزان ترم جاری (ترم سوم) نهایت رضایت مندی را از این دوره دارند و توانایی برقراری ارتباط با عرب زبانان را در سطح قابل قبولی به دست آورده اند.

پس ار پایان بخش آموزش مکالمه عمومی، در بخش آموزش تخصصی، اطلاعات تخصصی لازم جهت برقراری ارتباط با مسلمانان اعم از شیعه و سنی به منظور ابلاغ اهداف دینی، انقلابی و شیعی به منظور تقویت وحدت مسلمین مد نظر قرار گرفته است.


نام استاد:خانم رجب زاده

روزهای چهارشنبه ساعت 10:15 الی 13:45