چاپ        ارسال به دوست

کارگاه تجربیات تبلیغی فرامرزی به زبان انگلیسی

 

 

کارگاه تجربیات تبلیغی فرامرزی به زبان انگلیسی

کارگاه تجربیات تبلیغی فرامرزی در مرکز اسلامی زبان کوثر در تاریخ 26تیرماه 96 برگزار شد. سخنران این کارگاه حجت‌الاسلام دکتر یحیی جهانگیری از مبلغین و مدرسین بین‌المللی بودند که تاکنون تجربه‌ی تبلیغ و تدریس در بیش از 20 کشور در جهان رادارند. ایشان هم‌چنین مدرس حوزه و دانشگاه می‌باشند و درزمینه ی مطالعات اسلامی محقق و پژوهشگر هستند.

در این کارگاه دوساعته که با حضور 100 نفر از دانشجویان مرکز زبان کوثر به زبان انگلیسی برگزار شد، در بخش اول، دکتر جهانگیری طرح مبحث نموده و مشکلات و مسائلی را که یک مبلغ شیعه در تبلیغ خارج از کشور با آن مواجه است تبیین نمودند. مسائلی نظیر تلاش برای جذب حداکثری و شناخت فرهنگ و ارزش‌های جامعه‌ی هدف و غیره. سپس ایشان به بیان روش‌های تبلیغی مؤثر و هم‌چنین تجربیات شخصی خود در برقراری ارتباط و نهادینه کردن گفتمان شیعه با رویکرد فرامرزی پرداختند. ایشان متذکر شدند برای صادر کردن گفتمان حقیقی اسلام به جهانی که اکنون تشنه‌ی حقیقت دین است باید مسئول و کوشا باشیم و می‌بایست رویکردی جهانی و برون‌مرزی هم چون امام خمینی (رحمت‌الله) و امام موسی صدر را پیش بگیریم و به‌جای تبلیغ اسلام در مراکز اسلامی و مساجد و حسینیه‌ها باید به دنبال شناساندن دین اصیل اسلام به مردم در کلیساها و فضاهای متفاوت باشیم. باید بکوشیم تا غبار از چهره‌ی اسلام که توسط وهابیت وداعش خاک‌آلوده شده بزداییم و جهانیان را با حقیقت سرشار از صلح و عشق اسلام آشناسازیم.

ایشان در ادامه دانشجویان را با برخی از روش‌ها و استراتژی‌های کارکردی تبلیغی در خارج از کشور آشنا نمودند.

این کارگاه در بخش سوم، خود با پرسش‌های شرکت‌کنندگان و پاسخ‌های مرتبط دکتر جهانگیری به پایان رسید. نظرسنجی انجام‌شده از دانشجویان حاضر مؤید مفید فایده بودن و به‌روز و کاربردی بودن مطالب عنوان‌شده و درخواست برای تکرار برگزاری چنین کارگاه‌هایی بود.

 

 

 

 


 


١١:٢٨ - چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٦٦٦١٥    /    تعداد نمایش : ١٠٧٠خروج