چاپ        ارسال به دوست

ضرورت های معرفی اسلام در اروپا -دیناغرای

بسم الله الرحمن الرحيم

روز پنج شنبه ساعت 11 در حوزه فاطمی

سخنران: دینا غرای زیبایی.

پدر ایرانی و مادر آلمانی.

در 17_18 سالگی منقلب شدم به واسطه ی پدرم و اکنون  در جامعه الزهرای قم درس می خوانم و کارشناسی ارشد دارم.

من 2 خواهر دارم که یکی همراه من شیعه شده و در قم زندگی می کند و خواهر دو قلو ام همراه مادرم در آلمان زندگی می کند.

بیان تجربیات دینا از آلمان:

رابطه ی اسلام با غرب و مشکلاتش در آلمان:

 تا 17 سالگی مثل آلمانی ها زندگی می کردم.پدرم شیعه بود و مادرم بعد از ازدواج شیعه شد اما هیچ کدام از اعمال شیعه را انجام نمی دادند. پدرم در فتنه 88 منقلب شد به واسطه ی قرآن. و خانواده ام نمی خواست مثل پدرم بشویم.

ما بسیار پولدار بودیم ،پدرم تاجر بود و مادرم آرایشگر.خیلی مرفه بودیم به قدری که حتی اتوبوس هم اون موقع سوار نشده بودیم ، بسیار بسیار آزادانه زندگی می کردیم .اما آزادای این نیست!

وقتی آمدم ایران متوجه شدم آزادی یعنی چه...

خود سیستم دولت غرب با اسلام انس نگرفته و اصلا قبول ندارد و خود سیستم از بچگی با همه کار می کند که اگر اسلامی بخواهند زندگی کنند اصلا به آنها بها نمی دهند و با آنها بد اخلاقی می کنند.

خیلی سخت بود که ما در مدرسه حجاب داشته باشیم. من نمی خواستم که با حجاب بشوم  و خیلی برام سخت بود اما فهمیدم هرچه خدا گفته همان مهم است، چون نگاه نامحرم به باحجاب و بی حجاب یکی نیست  و زنان  با حجاب هم تبلیغ می کنند و هم به نامحرم ها می گویند که طرف من نیا.

من 17 سال زندگی آلمانی داشتم و پشیمانم.

مسلمان و شیعه بودن به معنای فقط نماز و روزه نیست بلکه باید چیزی هم باشد که ائمه مارا دوست داشته باشند و آن دنیا بتوانیم جواب دهیم و حق الناس نداشته باشیم.

من با ظاهرم موجب انحراف پسرها شده ام !

 


این تفکر به جایی رسید که من دارم اشتباه می روم،حضرت امیر علیه السلام فرمودند:یکساعت تفکر بهتر از 70 سال عبادت است...

ما باید قدر ایران و رهبرمان و دینمان را بشناسیم

نماز جماعت، قرآن، ورزشگاههای مجزا، و امکانات برای بانوان و... آنجا این چیز ها نیست!

آنجا در مهد کودک ها رابطه ی جنسی به بچه ها یاد می دهند و اگر والدینی بچه شان را منع کنند ، آن والدین را به زندان می برند.

اینجا شما به راحتی می توانید تظاهرات کنید ، ما آنجا روز قدس حق نداشتیم عکس رهبر را نشان دهیم و اگر نشان می دادیم پلیس ما را می گرفت و... آنجا خیلی محدودیت است.

_پدر شما چطور متحول شد؟

 


پدرم وقتی آیات قیامت را خواند منقلب شد و ما 4 خانم حاضر نبودیم با پدر زندگی کنیم و رفتیم خانه ی زنها. خوابگاهی در موسسه ی زن های بی سرپرست که در آلمان عادی بود!

در خوابگاه هم طوری با ما صحبت می کردند که پدرم می خواهد ما را بکشد و پلیس هر کاری و کمکی می کرد که ما زندگی نکنیم و درمورد پدرمان آنقدر بد صحبت کردند که ما می ترسیدیم و فرار می کردیم از پدر ، و اگر او در 20 متری ما می آمد پلیس او را می گرفت و جریمه می کرد و اگر هم می خواست برای دین شیعه تبلیغ کند او را دستگیر می کردند.

وقتی مردم با دولت آلمان همکاری می کنند در ضد دین بودن، دولت هم همکاری می کند ، آزادی بدین معنا نیست که ما در آلمان می بینیم، پدرم وقتی می خواست دنبال ما بگردد ، پلیس ها مسخره اش می کردند و می گفتند برو  و دو هفته ی دیگر بیا در صورتی که آنجا اگر گربه ای هم گم شود همه جا اعلامیه می زنند تا زود پیدا شود و آن موقع آدم گم شده بود و آنها اهمیت نمی دادند.

من 5 ماه اصلا پدرم را ندیدم تا روزی که آمد دم مدرسه و از دور ما را میدید، ما تعجب کردیم چون با لباس ساده و محاسن بلند آمده بود و ما او را نمیشناختیم. ..

الان پدرم فقط 2 جفت لباس دارد.

من و خواهرم رفتیم پیش پدرم و با هم درمورد خدا و معاد و... صحبت کردیم و به صورت منطقی و عقلی بحث کردیم و من تصمیم گرفتم اسلامی زندگی کنم اما خیلی سخت بود و هر لحظه خدا من را امتحان کرد که بین خدا و مادرم یکی را انتخاب کنم، من خدا را انتخاب کردم،و خواهر دوقلو و مادرم هنوز در آلمان زندگی می کنند.

در طول یکسال پدرم با من فارسی کار کرد و قرآن خواندن یاد گرفتم که قرآن بخوانم و به آن عمل کنم  و بعد آمدم ایران و جامعه الزهرا را دیدم و برخلاف تبلیغات غرب بسیار عالی  و خوب بود و در ایران کارهایی می کنند که ایمان ما قوی شود و در آلمان هم برعکس.

 


من خیلی کم به آلمان می روم اما وقتی می روم با چادر هستم و به حسینیه ها می روم و سعی می کنم سوالات را جواب دهم و تبلیغ می کنم.

آنجا اکثرا سنی می شوند نه شیعه و اگر شما بتوانید زبان یاد بگیرید و تبلیغ کنید خیلی مفید و عالی است.

آنجا پدرم با سنی ها و وهابی ها و زرتشتی ها بحث می کند و استدلال می کند...

ما باید اعتماد آنها را جذب کنیم و بعد بگوییم که شیعه حق است...

 

 


 


١٥:١٦ - دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٦٦٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢٧خروج